مهارتهای زندگی 2

1- در ادامه آموزش مهارت های زندگی ، یک فعالیت جدید انجام دادیم که این یکی را دیگر به نام خودمان ثبت کردیم . آموزش پهن کردن لباس  . برای این کار نیاز به یک بند رخت ، یک سبد لباس از انواع مختلف اعم از شلوار ، تی شرت ، جوراب ، حوله ، شورت و زیر پوش و چند گیره ترجیحا چوبی داریم. و این فعالیت علاوه بر آموزش یک مهارت ، باعث به کار گیری ماهیچه های انگشتان و هماهنگی  دست و چشم میشود .

 

اینم کارهای دیگه در همین زمینه :

2-بخش امروز معرفی کتاب را اول به چند کتاب انگلیسی اختصاص داده ام . به تجربه دریافته ام خواندن کتابهای انگلیسی تاثیرش از دیدن فیلم نیز از جهاتی بیشتر است چون اولا یک متن خاص مرتب تکرار میشود ثانیا بچه ها به ، به خاطر سپردن متون نوشتاری که مرتب تکرار شوند علاقه نشان میدهند ثالثا اگر کودک عادت به خواندن کتاب برای خودش یا عروسکها یا بچه های دیگر داشته باشد ، تمرین عالی ای محسوب خواهد شد .قیمت هر کتاب 7 هزار تومان است و از شهر کتاب خریده ام .

کتاب بعدی یک دایره المعارف اعضای بدن برای کودکان است که فکر خریدش زمانی به ذهنم رسید که میخواستم برای پسرک از املا و احشام درونی توضیح دهم که مثلا مغر چگونه است و چکار میکند یا اینکه معده کجاست و چه شکلی است و از شکلهای گوگل استفاده میکردم . بعد از خرید نشستیم و با هم کل کتاب را ورق زدیم و درباره ی هر کدام توضیح مختصری هم دادیم . اصلا فکر نمیکردم انقدر علاقه نشان دهد و گاه و بی گاه کتاب را بیاورد و ورق بزند و حتی برای دختر خاله اش توضیح دهد که چون گلبول های سفیدش خیلی قوی نبوده اند ، مریض شده است !!!!1

کتاب آخر هم باز مجموعه ای خوب از انتشارات قدیانی است به نام " رفتار های تو " . چیزی که من در این کتابها دوست دارم ، یک طرفه نگاه نکردنش به رفتارهاست . اگر میخواهد رفتار ناشایستی را نکوهش کند در قدم اول به بچه ها کمک میکند که آن را احساس کنند و نشان میدهد که اگر شما گاهی مثلا دروغ میگویی کما اینکه با لنفسه کار خوبی نیست ولی طبیعی است و حتی گاهی بزرگتر ها هم مجبور میشوند آنرا انجام دهند .و چه تبعاتی ممکن است داشته باشد . یا مثلا اینکه عصبانی میشوی خیلی طبیعی است و چطور آنرا نامگذاری و تعریف کنیم . و نکته دیگر اینکه رد پای نصیحت را خیلی کم میبینی .

/ 5 نظر / 27 بازدید
مامان یاسی

من هم اموزش مهارت های زندگی از طریق بازی را بسیار می پسندم که البته فکر میکنم یکی از فعالیتهای مونته سوری باشه. یکبار هم به یاسی از این جارو های دستی کوچک دادم تا خرده ریزهای بازیش رو جمع کنه ازون موقع در طول روز دخترکم یه دستش جاروئه و با دست دیگه بازی میکنه!!! هر چند وقت یکبار هم میگه: جارو بزنم، تمیز کنم!!! کتابهاتون هم بسیار خوبن. اما به نظرتون بهتر نیست بجای مجموعه، کتابها رو بصورت مجزا تهیه کنیم. اینجوری تعداد انتخابهای کودمون بیشتر میشه و هر دفعه با ذوق میره تا کتاب دیگه ای رو برامون بیاره تا براش بخونیم. راستی خصوصی ام نرسید؟!

نیلی

مثل همیشه عالی خیلی استفاده کردم این معرفی کتاب که خیلی به درد مادران تازه کار می خوره خوشحالم که عکس پسر دوست داشتنیت رو گذاشتی دوستش دارم

مهسا مامان رها

این کار غیر از هماهنگی چشم و دست واسه یه چیز دیگه هم خیلی خوبه.. هم واسه الان هم اینده..اموزش کمک به خانواده.. [چشمک] امیدوارم جواب بده! این کتاب های دایره المعارف هم خیلی عالیه...من قبلا جلد گیاهان و حیوانات و دیده بودم..خیلی جالب بود

عاطفه

وای واقعا کتاب خوبی بود. کتاب کلیدهای پرورش تفکر رو میگم. البته من خیلی نمیتونم با آرش بازی های توی تون کتاب رو انجام بدم چون هنور یکم کوچولویه اما بازم ممنون خیلی مفید بود.